Mesajı Okuyun
Old 30-04-2002, 20:37   #2
Av.Mehmet Saim Dikici

Rahatsiz Hadi canım sen de.........

Sayın aristo,

Sizin avukat olup olmadığınız hususunda ciddi şüpheler duymaya başladım. Bağışlayınız ama bu yönde bir fikir oluştu bende..

Bir defa, avukatlık mesleğinin kan kaybettiği, olması gereken yerde bulunmadığı herkesin kabul ettiği bir husustur, bunu geçelim.

Hakimlerin, avukat portresi çizdiklerini,(bunu nereden biliyorsunuz) avukatların yalancı, düzenbaz, kanunu kendi menfaatine çelen, yalaka ( ) vs. gibi sıfatlar yakıştırdığını hiç sanmıyorum, esasen aklıma bile getirmek istemiyorum.

Katiplerin yada benzerlerinin avukatlara laf söylemeye hakkı olmadığı gibi, hadleri de değildir. Bunu da geçiniz..

Hele hele, müvekkil denen şahıslar nazarında saydıklarınızın tamamının, eğer öyle düşünce de iseler, o asil ' e (soylu anlamında değil!) misli ile iade etmek gerektiğini, aslolanın kendisi olduğunu hatırtlatmanın zorunlu olduğunu belirtmek gerekir. Kısaca hadlerini bilmeleri gerekir!!!!

Biz de kendimizi, hatta meslektaşlarımızı yeri geldiğinde eleştiriyoruz, ancak müsaadenizle '' o kadar da değil''... buna kimse izin veremez.