Mesajı Okuyun
Old 25-09-2006, 17:36   #71
yargıç isa

Kitap .........

syn azize,

Bu konu ile alakası olmayan bir yorum yapmışsınız, keşke dediğiniz yorumumun bulunduğu yerde düşüncelerinizi açıklasaydınız daha iyi olurdu; hemde Avukatlık sınavı başlıklı konu ile ilgilenen arkadaşlara saygısızlık olmazdı.

hangi yorumumu okudunuz bilmiyorum ama, ben vakıf üniversitelerinin kalitesini eleştirdim. 03.09.2006 tarihinde şu cevabı yazdım:
Alıntı:
VAKIF ÜNİVERSİTELERİ HAKKINDA DEDİKLERİNİZ DOĞRU OLABİLİR, EĞİTİM DAHA İYİDİR ÇÜNKÜ ORADA PARA VARDIR, SIRALAR DAHA GÜZELDİR, KAMPÜS DESENİZ AYRI GÜZELDİR ÇÜNKÜ VERİLEN PARAYA HİZMET VARDIR. VAKIF ÜNİVERSİTELERİ BUNCA OLANAKLARA RAĞMEN NİYE KALİTELİ HOCALAR YETİŞTİRME BAKIMINDAN YETERSİZ HEP DEVLET ÜNİVERSİTELERİNDEN HOCA ÇAĞIRMAKTA, REKLAMLARINI ANKARA, DOKUZ EYLÜL, İSTANBUL vb... GİBİ DEVLET ÜNİVERSİTESİNDE YETİŞMİŞ YADA ÇALIŞMAKTA OLAN KALİTELİ HOCALAR İLE YAPMAKTA... BEN DEVLET ÜNİVERSİTESİNDE OKUDUĞUM İÇİN BUNLARIN CEVABINI VEREMİYORUM...

04.09.2006
Alıntı:
Vakıf üniversiteri çoğalmakta ve hoca yönünden kendilerine eleman yetiştirememekte. Azaltılmasından ve kaliteli vakıf üniversitelerinin (çok kaliteli vakıf üniversiteleri mevcut) kurulmasından yanayım. Sınava gerek kalmamalı, diplomanı almışken ağır geçen 4 senenin hesabı sorulmamalı hele ÖSYM tarafından hiç yapılmamalı...

Evet eğitim kalitesizdir. ( Bazıları hariç.) Başka okullardan hoca getirilip, fakülte açılır ve buna kaliteli denirse yakında ülkemiz kaliteli hukuk fakülteleri ile dolup taşacaktır, hayırlısı olsun.

Bu yoruma cevap vermek istemiyordum konu ile alakası olmadığı için. Ama cevaplama ihtiyacı duydum. Eğer konuyu saptırdıysam özür dilerim. Daha çok tartışmak isteyen arkadaş varsa lütfen yeni konu açsın.

Saygılarımla...