Mesajı Okuyun
Old 04-10-2008, 17:08   #1
Konuk

Mesaj Evli Kişinin Dinsel Tören Yaparak Başka Bir Kadınla Birlikte Yaşaması

Öncelikle böyle bir site kurduğunuz için tüm kadınlar adına teşekkür ederim. Eşim ailesinin etkisiyle gerçek dışı sebeplerle boşanma davası açtı. Dava reddedildi.
Boşanma davası aşamasında eşim kendisinden yaşça hayli küçük başka bir bayanla imam nikahıyla beraber yaşamaya başladığı için ev telefonunu kapattırıp, gizli numarayla yeni telefon aldı. Bana da telefonda (dinsel törenle) "ben evlendim" dedi. Ayrıca eşimin imam nikahıyla başka bir bayanla evlendiğini pek çok kişi ile yaptığım telefon görüşmelerinden öğrendim. Savcılığa bildirimde bulundum. Savcılık tarafından yapılan soruşturma neticesinde dava açıldı. Açılan davada eşimin yaşadığı ilçeden yazdırdığım şahit, eşimin veya imam nikahlı hanım tarafının etkisiyle gerçeği söylemedi. O yörenin halkı öylesine birbirini tutuyorki birbirleri için hiç çekinmeden yalan söylüyorlar. Telefonda görüştüğüm kişilere Allah rızası için doğruyu, bildiğinizi mehkemede söylermisiniz dediğimde söyleyemeyiz diyorlar. Zina nedeniyle boşanma davası açarsam O ilçeden yazdıracağım şahitlerin gerçeği söyleyeceğini zannetmiyorum.
Ben ne fedakarlıklarla evlendim. Hiç yoktan aleyhime boşanma davası açılması ve eşimin başka bir kadınla imam nikahıyla beraber yaşaması beni derinden etkiledi. Neden, niçin, ben bunu haketmedim diye düşünmekten üzüntüden kahroldum. Eve kapandım, günlerce, aylarca ağladım. Depresyona girdim, tedavi gördüm. Pisikolojim bozuldu, üzüntüden eşime, bazı akrabalarına ve imam nikahıyla beraber yaşadığı hanımın ailesine bazen sık sık telefonlar açtım. Onlardan bazen küfür ve hakaret işittim.
Açmayı düşündüğüm boşanma davasında veya ceza davasında delil olarak kullanabilmek için telefonla görüştüğüm kişilerle yaptığım telefon görüşmelerini kayda alabilirmiyim. Kayda alabilirsem bu kayıtların ispat olarak kullanılabilmesi için bir süre varmı. Telefon görüşmelerimizi kayda alabilmek için mahkemeden izin almam mı gerekir.

İlginize şimdiden teşekkür eder, hepinize sağlık, mutluluk ve başarı dolu nice yıllar dilerim.