Mesajı Okuyun
Old 19-10-2011, 13:40   #25
janveljan

İnceleme Uyap üzerinden temyiz

Bugün Bakırköy Adliyesi’nde aleyhimize neticelenen iş davasını Uyap üzerinden temyiz ettim. Elektronik imza ile imzaladığım Temyiz (süre tutum) dilekçemi gönderdim. Biliyorsunuz geçtiğimiz pazartesi günü Avukat Bilgi Sistemi v 3.15 sürümüne yükseltildi. Bundan böyle Avukat Portal üzerinden kalemce kaydedilmemiş olsa bile harç ve masrafları biz ekleyip ödeyebiliyoruz. Temyiz başvuru harcını da Uyap üzerinden ekledim ve Baro kartımla ödedim. Temyiz dilekçem dosyaya girdi. Tahsilât makbuzumda dosyada gözüküyor ve bir çıktısını kendi dosyama aldım.

Konuyla ilgili duygu ve düşüncelerim;

* Önümüzdeki bir hafta içinde Bakırköy adliyesinde işim yok. Sırf bu iş için adliyeye gitmek zorunda kalacaktım. Adliyeye gitmeden bu işi halletmek harika.

* Adliyeye gitmekle iş bitmiyor. Temyiz dilekçesi havalesi için adliyede hâkim kovalamak zorunda kalmak, kalemde ve vezne kuyruğunda saatler harcamak ayrıca külfet, bunlardan kurtulmuş oldum.

* Hepsinden önemlisi, tefhimle işlemeye başlayan 8 günlük temyiz süresini kaçırma stresi yok.Tıkladım bitti