Mesajı Okuyun
Old 20-11-2012, 17:14   #5
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Konuk
Teşekkür ederim ama kendisine tebliğ edilmesi gerekiyor biliyorum ama almaya gitmezse boşanma ilamını o zaman prosedür nasıl işler...Sadece benim almış olmam 15 günlük temyiz süresini başlatmış olmuyor sanırım...bu arada benim yapmam gereken herhangi bir şey var mı?

Alıntı:
Yazan Konuk
benim gibi kararın onada tebliğ edilmesi gerektiğini biliyorum ama kararı almazsa...Sadece benim almam 15 günlük tebliğ süresini başlatırmı...Almaması durumunda prosedür nasıl işler benim yapmam gereken herhangi birşey var mı? Bu arada bana vermesi gereken para tazminat değil tazminat falan istemedim kolayca boşanabilmek için ...Ortak arabamızın satışından benim almam gereken miktar...

Sayın konuk,
Tebligat posta aracılığı ile yapılır. Kararda yazılı adresinde kayıtlı ise, evde olmasa bile muhtara bırakılarak tebligat yapılır.
Sizin kararı almanız, sizin açınızdan temyiz süresini başlatır.
Yapmanız gereken sadece dosyada gider avansı kalmamışsa tebligat masrafını mahkemeye vermektir.
Protokolde yer alan ve mahkeme kararına da geçen miktar, nedeni ne olursa olsun size ödenmelidir. Ödenmemesi halinde icra yolu ile tahsil edilebilir.
Bir avukattan doğrudan hukuki yardım almak yararınıza olacaktır.