Mesajı Okuyun
Old 11-06-2007, 16:08   #52
avseher

7 yıldır kurum vaukatıyım. özel avukatlığı sadece birkaç yaptığım kurumdışı özle işle bilebiliyorum birde sayılırsa stajda. hiçte öyle özerk felan gelmedi bana. her an soru soran , neden harç bu kadar tuttu diye başınızın etini yiyen müvekkil şirketteki işverenden daha beter geldi bana. ve şirkette sorun olmamasına karşın şirket dışında bir iş yapmayı düşünmüyorum. öyle tek tek dosya üzeirnden hesap vermek berbat bir durum. Kurum vaukatlığına alıştım genel olarak işlerinide biliyorum yazışmlaarı felan. herşey rayında gidiyor. icra dosyalarınıda kimse tek tek sorgulamıyor. topluca gelen tahsilata bakılıyor bu kadar. kimseyede hesap vermeden istediğim saatte çıkıp girebiliyorum. sabah belli saatte görülürsen şirkerre gerisi kolay. adliyedemisin nerdesin kim bilecek
ama şu varki köreliyorsun meslek açısından. belli alanda kalıyorsun.oysa ben prpblem çözer gibi dosyaları çözmeyi onlarla uğraşmayı, yargıtay kararlarını bulmayı yenilikleri takip etmeyi, meslekte aktif olmayı seven bir insandım. istediğiniz kadar para kazanma şanısnızda var. olur olmaz o ayrı ama en azından şansınız var serbest avukatlıkta. kurum vaukatlığında böyle bir altarnatif yok. memur gibi yaşamaya alışmanız gerekiyor.düzenli ama sabit.