Mesajı Okuyun
Old 18-10-2007, 09:30   #54
jurist27

Öncelikle umdugunuz guzel hayallere en kısa zamanda kavusmanızı diliyorum.
Konuya bir baska acidan bakmak istiyorum ben.Şöyle;
diger meslektaslarima bi yönden katılıyorum; serbest avukatlıkta patron sizsiniz, dogrudur. Siz isteseniz de istemeseniz de iş sizi gelip bulacaktır. CMUK mesaileriyle elde edeceğiniz gelirler de içinde, en kötü ihtimaller dahilinde bile geliriniz mevcut olacak.
Kurum avukatlığı mı yapsam diyerek sanki biraz da avukatların kurumlara muhtaç olduğu izlenimini mi uyandırıyoruz acaba? Ortalama 23-24 yaşına kadar olan eğitim hayatımızda karşılaşmadığımız maddi-manevi sıkıntı kalmıyor HUKUKÇU olarak. Kimileri 5-6-7 ders alırken bizler 10-11-12... ders ile gecemizi gündüzümüze katıp hocalar ile de mücadele ederek (sinavlarla mücadele ettiğimiz bi köşede dursun) mezun oluyoruz. Kimisinin saçı dökülüyor, kimisinin stresi sıkıntısı hat safhaya çıkıyor...vb. şeyler ile mezun oluyoruz. Bunun sonucunda kurum veya kuruluşların yapmış olduğu veya yapacakları devlet sırrı gibi yapılan sınavları takip etmeyi veya onlara başvuru yapıp işe alınmayı beklemeyi onların bizlere verdiği değeri azaltıyor görüşündeyim. Neden sır gibi saklanır ki bu sınavlar! Bizler mi onlara muhtacız acaba;Açık söylüyorum Kurumlar Bizlere muhtaçtırlar. Hukuk olmadığı zaman "avukatlar" da olmayacaktır; ve "Savunma mekanizmaları" da olmayacaktır dolayısıyla. Siz büronuzda zamanınızı iş takibi, araştırma, yabancı dil, bilgisayar..v.s çalışmalarına harcayın "kurum gelip sizi bulur" zaten. Ummadığınız bir maaşla hemde.

SAYGILARIMLA.