Mesajı Okuyun
Old 02-02-2015, 11:46   #26
brn-34

Alıntı:
Yazan brn-34
Çıkan kanunların kazanılmış hakka etkisi mümkün değildir kanaatimce ancak yaşadığımız ülke ve hukuksuzlukların cirit attığı şahsa özel kanunların çıkarıldığı ülkemizde kurum çıkarlarını korumak amacıyla elbette birşeyler yapılabilir... Ayrıca kurumdan bedeli talep etmedim ticaret mahkmesinde dava açacağım...Tek çekincem belirsiz mi belirli mi dava açacağım? ve hangi kalemleri talep edeceğim konusunda tereddütlrim var... Bence kesinlikle davanızı açın çıkacak olan kanunlar mevcut davaları etkileyemeyecektir...

Yukarıda tartışmıştık bu tasarıdan önce... Bakın o kadar hukuksuzluklar o kadar kodamanlara özel kanunlar çıkarılıyor ki; insanın aklına iktidarımızı karalamak gibi şeyler geliyor ama derhal bu çirkin düşünceden kurtuluyor insan

Tek bir şey söylemek haykırmak isyan etmek istiyorum: Ben henüz mesleğimin başındayım 4 yıldır bu işi yapıyorum ve bu kadar kutsal bir meslekten bile nefret ettirdiler artık; Yaşadığım ülkeden artık nefret ediyorum... Düşünün ki bir hukukçu olarak bir gazeteci olarak bir şeyler yazarken 2 kere düşünüyorsunuz... Evet gerçekten öyle bir eleştiri cümlesi yazarken bile olabildiğince farklı anlamalara gelebilecek şekilde yazıyorum... Şimdi ben bunu ikrar ettim diye utanabildiyse bazılarımız "hayat yaşamaya değer" "bir ihtimal daha var" ve "güzel günler göreceğiz" ...

Alakasız ve isyankar yazımdan dolayı özür dilerim...