Mesajı Okuyun
Old 15-04-2008, 12:58   #7
Av. Mehmet Demirezen

Alıntı:
Bu tarz icra takiplerinin mesleki tecrübelerimle taksitçi işi olduğunu tahmin edebiliyorum.taksitçi işlerini de hiç yapmamaış olmakla birlikte çalışma tarzını da az çok biliyorum.Dikkatimi çeken hususu da belirtmeden geçemeyeceğim.Haciz mahallerinde avukatlarla kavga çoğunlukla taksitçi işlerinde oluyor.acaba tesadüf mü.Ya da meselenin altında yatan nedir.bazı bürolarda (taksitçi işi yapan) sadece ve sadece senet tanzim eden birimler olduğuna ilişkin rivayet ve hatta kesin beyanlar var
Sayın muhittinköylüoğlu öncelikle bu başlık altında konuyu meslektaşlarımdan yardım almak amacıyla açtım.
yani konumuz ''taksitci büro'' değil bir meslektaşınızın bir konuda yardım talebidir.
Ayrıca bir hukukçu olarak kulaktan duyma dedikodu ve beyanları dayanak göstererek benden ''taksitçi büro'' gibi amiyane bir tabiri üzerime alıp kendime çuvaldız batırmamı mı bekliyorsunuz? Ben sahibine iade etmeyi tercih ediyorum.

Tahminlerinizle,rivayetlerle, yada kesin beyanlar la (kesin beyan nedir? kim karar verdi kesin olduğuna?)bir hukukçu olarak(öyle zannediyorum??) meslektaşlarınızı aynı çevreden insanların buluştuğu kamuya açık bir platformda yargılama ve onlara etiket takma hakkını nerden buluyorsunuz?

Sayın muhittinköylüoğlu bu sitede özellikle de meslektaşların soruları bölümünde hukuki niteliği olan konular tartışılıyor, rivayetler değil. Rivayetler hakkında değerli beynalarda bulunacağnız eminim bir çok dedikodu sitesi vardır.