Mesajı Okuyun
Old 14-04-2008, 16:08   #6
Av.muhittinköylüoğlu

benim anlamadığım bir mesele var.bir avukat 1000 tane icra takibi yapmışsa bunları belirli periyotlar ile de yapsa tahminimce 100 er adet olarak yapmıştır.masraf almadan 100 adet icra takibi nasıl yapılır.ortalama 100 adet olsa ve ortalama dosya başına en az 25.00 ytl masraf yapılsa eder 2.500.ytl .peki avukat niye kendini riske atarak böyle bir icra işi alır.Bu şekilde iş almak meslek kurallarına uygunmudur.Bu yönleri de tartışmak ve biraz düşünmek gerekmez mi.Bizler adeta hiç hata yapmayan insanlarmıyız.yada hata yapmak gibi hak ve özgürlüğümüz mü var.
Bu tarz icra takiplerinin mesleki tecrübelerimle taksitçi işi olduğunu tahmin edebiliyorum.taksitçi işlerini de hiç yapmamaış olmakla birlikte çalışma tarzını da az çok biliyorum.Dikkatimi çeken hususu da belirtmeden geçemeyeceğim.Haciz mahallerinde avukatlarla kavga çoğunlukla taksitçi işlerinde oluyor.acaba tesadüf mü.Ya da meselenin altında yatan nedir.bazı bürolarda (taksitçi işi yapan) sadece ve sadece senet tanzim eden birimler olduğuna ilişkin rivayet ve hatta kesin beyanlar var.özellikle harbiyede bir büronun yaptıklarından icra memurları bile artık şikayetçi.Ve bu büroların ortak özelliği müvekkillerinden masraf almadan iş yapmaları.Başkaca hususlar da var. ama şimdilik girmeyeyim.kısacası iğne çuvaldız kuralını biz hiç hatırlamayacakmıyız.