Mesajı Okuyun
Old 21-06-2006, 09:35   #8
Av.Ayşe

Ben ne fakülteler biliyorum ki dedesi,babası geldiğinde öğrenciyi geçirttiren

Sayın Çelik bu söylediğiniz tam bir skandaldır bilmem farkındamısınız?Net bir şekilde söyleyin de bu fakülteler hangileriymiş bilelim.Çünkü gece gündüz ders çalışmış bir devlet üviversitesi mezunu olarak bunu kabullenmem mümkün değildir.Madem ortaya böyle bir iddia attınız devanımı da getirmelisiniz.
Ayrıca da eşitlikten bahsetmişsiniz.Sayın Çelik eşitliği tartışacaksak avukatlık sınavı bu tartışmanın en sonunda yer alır.Avukatlık sınavından önce tartışmamız gereken o kadar çok mesele var ki...Mesela vakıf üniversitelerinde açılan hukuk fakültelerinin yarattığı eşitsizlik ilk sırada yer alır.Daha sonra ülkenin heryerinde birbiri ardına açılan ama altyapısı yeterli olmayan hukuk fakülteleri yer alır.Devlet okullarına neden fazla öğrenci alınıyor ve aynı anfide 250 kişi ders görüyor bunları tartışmamız gerekir.Tüm bu yapılan zincirleme yanlışlar sonucu da avukatlık sınavı bir çözüm olarak görülmüştür.Çünkü ülkemizde maalesef sorunların kaynağına inmek yerine geçici çözümler üretiliyor.Sayın Çelik bunların hepsini birarada değerlendirin sakin düşünmeye çalışın bana hak vereceksiniz.Saygılarımla.