Mesajı Okuyun
Old 29-10-2007, 16:14   #19
avacem

Alıntı:
Yazan Av.Habibe Yılmaz Kayar
Yıl 2007

Sn.Avacem,müvekkilinin eşinden bahsetmek isterken "karı "sözcüğünü seçmiş ve şaşkın bakışlar içindeki üyelere Türk toplumunda kadınlara verilen değeri göstermiştir)

Sayın meslektaşım, bu konuya kendinizce (sonuna simgesi koymanız nedeni ile espri yapmaya çalıştığınızı düşünüyorum) esprili ama beni rencide edici bir mesaj yazmışsınız.
Yıl 2007 ancak benim modernliğimi veya siz bayanlar hakkında neler düşündüğümü ve nasıl bir hayat yaşadığımı sanal ortamdaki tek bir mesajdan çıkartmanız sizin toplumdaki diğer insanları nasıl değerlendirdiğinizi göstremektedir.
Bir özür borcunuz olduğunu ve asıl rencide edici ifade içeren mesajın sizinki olduğunu ve düzeltilmesi gerketiğini ve gereğini en kısa zamanda yapacağınızı dilerim.
Ben; mesajımda kullandığım kelimeyi eski alışkanlıkla kullanmış olduğumu belirtmiş ve bu ifadeden dolayı kırdığım kişilere mesaj nedeni ile özürlerimi sunmuş idim.
Farkında olmadan ve eski alışknalıkla kullandığım kelime ile incittiğim kişilerden tekrar özür diliyorum. Ama siz maksatlı ve kasıtlı olarak rencide edici mesajınızdan dolayı bu nezaketi gösterebilecek misiniz merak ediyorum?

Ben kadına kadın olarak değil bir insan olarak bakıyorum. Tüm insanlar benim nezdimde değerlidir. Kadın-erkek diyerek anatomik bakımdan farklılığı ön plana çıkarıp asla farklı davranmam ve farklı değerler vermem. Ben bir erkek olarak toplumda hangi değerde isem sizde benimle aynı değerdesiniz. Bizi biz yapan anatomik özelliklerimiz değil düşüncelerimizdir.Ben sizi bir kadın olarak değil bir ferd olarak görürüm toplumda karşıma çıktığınızda.Beni fikrimden dolayı yargılayacak kadar tanımadığınıza göre lütfen bu son mesajınızı düzeltip bu konuyu kapatın.
Bu düşüncelerimi de çağdışı ve 2007 ye uygun görmüyor iseniz bu sizin benden farklı çağdaki düşüncede olduğunuzu gösterir. Aynı tarihe geldiğinizde görüşmek üzere size iyi gelişmeler dilerim.

Yaptığım Cengiz Han alıntısının tarih olarak eski olduğunu belirtmek istediyseniz, şunu bilinki biz hala eski biziz. Tarihimizdeki güzel değerlerimizi ve tarihimizi sırf eski tarihli deyip bir kenara atmayı marifet sayarsak sırf yeni tarihli diye bize uymayan değerlere de sahip çıkmamız gerekir gün gelince.

İmza:Sizin demek istediğiniz ancak açıkça belirtemediğiniz açık şekliyle ORMAN İNSANI, çağdışı yaratık avacem