Mesajı Okuyun
Old 10-02-2002, 14:42   #6
Teknolojik

Sürekli yeniliği ve bilimi takip etme durumundaki avukatların, internet teknolojisinden bu kadar soyutlanmasına ve ne yazık ki avukatların da bu konuda yeterince tepki gösterememesine şaşıyorum. Sadece bir kaç kişi sesini çıkartabiliyor. Sayın Altin'in sitesini biliyorum ve defalarca kendisine danıştım. Beni karşılaştığım sorunlara karşı uyararak muhakkak kendime bir avukat bulmamı tavsiye etti. Şayet başıma neler geleceğini öğrenmemiş olsaydım, ne avukat tutardım ve ne de içinde bulunacağım zor durumdan kurtulabilirdim. Ancak şimdi çok güvendiğim bir avukatım var. Düşünüyorum da yeterince aydınlatılmamış olsaydım, şu internet olmasaydı ve sayin Altin olmasaydı durumum çok zor olacaktı.
Peki şimdi yönetmelik ne yapmış (okudum da), avukat olarak arama motoruna kayıt yok ki bu beni direkt olarak ilgilendiriyor. Benim gibi genel olarak bilinçlenmek isteyenlerin, kanunu ve uygulamayı bir avukat kadar olmasa da öğrenmek isteyenlerin durumu ne olacak. Yargıtay da kontöre geçmiş... ) Hey allahım şu ülkede kamu yararına birşey yok mu? Şimdi bakıyorum avukatlar sitelerini kapatmışlar, kapatmayanlar isimlerini kaldırmış. Verdikleri bilgi yarıya inmiş. Yolladığım emailler bile cevapsız kalmış...
<Efendim neymiş ? Reklam yasağı... Bunu destekleyenler de malesef teknolojiden habersiz bazı avukatlar... Tıpta da reklam yasak tıp ve doktorların sitesine bir bakar mısınız ?
Herşeyi internetten bedavaya alamayacağımızı bizler de biliyoruz, ama toplumun bilinçlenmesi ve bu teknoloji çağına uyum sağlaması açısından bu siteler tarafından verilen önbilgilerin kime zararı var ?