Mesajı Okuyun
Old 01-11-2007, 16:13   #3
Av.EErdem

Sözleşmeli olarak kurum avukatlığı yapmak biraz şans biraz da çevre işi diyebilirim. Sözleşmeli olarak çalıştığım kurumlardan birine müracaatımda tamamen şans ve kişisel özelliklerim (Meslekte geçen yıl sayım, büro ve eleman durumum ve çalıştığım diğer şirketler gibi) rol oynadı. Kesinlikle araya tanıdık birilerini sokmadan müracaatımı yaptım ve daha sonra sözleşme imzalamak üzere çağrıldım. Ama bu sözleşmeli avukat alınacağını ilan eden bir kuruma yaptığım başvuruydu ve alınamayan avukat arkadaşlara baktığımızda çok yeni arkadaşlar olduğu, vergi levhalarının henüz yeni tasdiklendiği görülüyordu.Bunun dışında belediyeler ya da ziraat odaları vs. gibi kurumlara müracaatta sağlam referans olması gerektiğini biliyor, gözlemliyorum. Ancak ; bir kurumun aracısız şekilde salt müracaatımla sözleşmeli avukatı olabildiğimi ve birçok meslektaşımın da bu şansı ve yeterliliği olduğunu göz önüne alarak size tavsiyem , referansınız olmasa bile bahsettiğiniz kurumlara başvurmanızdır. Bu başvurunuzu yaparken özgeçmişinizin yanı sıra, büronuzun donanımından, yardımcı personelinizin olup olmadığından da bahsetmenizi öneririm, inanın ki faydalı oluyor.
Umarım başarırsınız...