Mesajı Okuyun
Old 04-12-2012, 00:27   #611
Avukat Kamer Akgül

TANRILAR OKULU (Die Schule für Götter)- Stefano Elio D'anna.

Bir kitap okudum, bütün hayatım değişti şeklindeydi herhalde cümle. İşte benim de okuyup hayatımın bendeki rotasını keşfettiğim eser oldu Tanrılar Okulu. Çok farklı birşey okumuyorsunuz aslında. Özünüzle en uyumlu ama kendinize unutturduğunuz sukuneti okuyorsunuz. Ve düşün güzelliğini, düşün var olan en büyük gerçek olduğunu. Formül şu: DÜŞ + ZAMAN = GERÇEKLİK.

'Bir gün, artık çalışması gerekmeyecek bir toplum olacak; SEVGİ DOLU, DÜŞLEMEYE YETECEK KADAR ZENGİN VE DÜŞLEDİĞİ İÇİN, EBEDİYEN ZENGİN KALACAK BİR İNSANLIK. Evren son derece bereketlidir, bir kişinin yürekten isteyeceği her şeyi aşkın olarak veren bolluk boynuzudur. BÖYLE BİR EVRENDE KITLIKTAN KORKMANIN YERİ YOKTUR. SADECE SENİN GİBİ KORKU VE ŞÜPHE DOLU İNSANLAR YOKSUL OLABİLİR, DÜNYADA BAĞIMLILIĞI VE YOKSULLUĞU SÜREKLİ KALICI KILABİLİRLER.

KENDİNİZE BİR BAKIN! KENDİNİZİ TİTİZLİKLE İRDELEYİN! HER TÜRLÜ ŞÜPHE VE KORKUNUZA, DAHA YÜREĞİNİZDE DOĞAR DOĞMAZ, EL KOYUP ETRAFINI ÇEVİRİN. KENDİNİZE KARŞI ZOR KULLANIN. KENDİNİZE MUTLULUK, NEŞE, ESENLİK VE ZENGİNLİK YÜKLEYİN. DÜNYANIN KOŞULLARI SİZİ MUTSUZ KILAMAZ, AMA SİZİN MUTSUZLUĞUNUZ DÜNYADAKİ TÜM SEFALETİ YARATMAKTADIR.

YOKSULLUK, AKLIN BİR HASTALIĞIDIR.

Bir kişi bütün ve gerçekse, kendisine egemen olduğundandır; olayların görünür dinamizmi ve konumların çeşitliliği yerine, dünyanın kendisinin aynası olduğunu bilir.

Bir bilgi yığını ile karşılaşmayacaksınız belki ama içinizdeki bilgi fazlalığından kurtaran bir şaheser diyebileceğim.

Eckhart Tolle'nın ŞİMDİNİN GÜCÜ ve Deepak Chopra'nın GÖLGE ETKİSİ de bu kitap sonrası sakin bir ruh haline bürüyor ve başarıya kilitliyor.

Kozmik Hippi'nin tavsiyesi için çok teşekkür ediyorum.

Bir de bu kitap öyle okunup köşeye atılacak, hediye edilecek türlerden değil diyebilirim. Ben her daim okuyacağım.

Saygılar

Av. Kamer Akgül