Mesajı Okuyun
Old 27-11-2011, 16:58   #24
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan advocat63
1-Yapılacak yeni kanunda avukatlar hakkında soruşturma ve kovuşturma izinlerini verme yetkisinin Adalet Bakanlığından alınarak Barolar Birliği nezdinde oluşturulacak bir komisyona verilmesi gerekir. Bu durumun mesleğinin bağımsızlığı için önemli olduğunu düşünüyorum. Zira avukatların kolluk görevlilerini veya hakim-savcıyı şikeyet ettiğinde valilik veya Adalet Bakanlığı izin verme konusunda son derece cimri davranırken sözkonusu avukat olunca yüzysel bir değerlendirme ile ise soruşturma ve kovuşturma izni vermektedir.
2- Mesleğin icrasına belli yaş sınırının getirilmesini doğru buluyorum. Zira birçok kamu görevlisinin emekli olduktan sonra yapmayayı çalıştıkları ikinci düzeyde bir meslek olmaktan çıkarılması gerekir. Diğer yanadan belli bir yaşa gelmiş insani ihtiyaçlarını bile gidermede zorluklar yaşayan avukatların mesleğin itibarını zedeledikleri gibi müvekkilerinin de hakalarını savunmada yetesiz kaldığını düşünüyorum. Umarım T.B.B. gereksiz, konularla ilgileneceğine bu çalımasını bir an önce kanunlaştırması için gereğini yapar.

Sayın Av.Turgut Kazan ve onun gibilere hakaret ettiğinizin farkında mısınız?

http://www.gencbaro.org/haber/av-tur...-edilemez.html

Umarım siz 65 yaşına geldiğinizde ,

Alıntı:
insani ihtiyaçlarını bile gidermede zorluklar yaşayan
bir avukat olmazsınız.