Mesajı Okuyun
Old 07-09-2007, 13:31   #2
avseher

[quote=
Bu uygulamalar yeterli gelmiyormuş gibi ülke yönetiminin en üst makamlarında maalesef kadının tamamen yok sayıldığını görüyoruz.
Yazılan davetiyelere c.başkanı,b.bakan dahil hiçbir milletvekilinin bakanın eşinin adının geçmediğini ibretle izliyoruz.Kadınlar ,Sadece birilerinin eşleri olarak var sayılıyor,,birilerinin eşi olarak davet ediliyor,hasbelkader davet edilirse de davetiyelere isim ve soy ismi yazılmıyor ,sadece ismi geçen şahsın eşi olarak yer alıyor.Böylelikle kadın evlenmekle zaten kaybettiği soyadının yanında , ülkenin en üst makamlarında adını da kaybediyor.

Av.Semire Nergiz Toz
Diyarbakır Barosu[/QUOTE]
Cumhurbaşkanı veya bakan hanımı zaten orada bakan ve cumhurbaşkanı hanımı olarak bulunmaktadır. Vasfı eştir. yokjsa bakanlıkta herhangi bir görevi yoktur. Eşinin bakan olması onun mecliste aktif olmaısnı gerektirmez ve eşi demek davetiyede yeter diye düşünüyorum.bu benim şahsi düşüncem. ben eşim hukukçu değil ve baroda bir davetiye varsa eşimin isminin yerine eşi demek te aynı şekilde yeter diye düşünüyorum. Ama benim barodan davetiyeme kendi ismim mutlaka yazılmalıdır. Eş ifadesinin o makamda görevinin olmamaıs ileilgisinin varolduüunu yoksaymayla ilgisinin olmadğını düşünüyorum.saygılar