Mesajı Okuyun
Old 26-07-2008, 22:56   #19
engin güvenç

Burada taşınmazın aynına ilişkin bir uyuşmazlık kalmamış. Taşınmazın aynına ilişkin uyuşmazlık (meni müdahale davasını ayni bir dava saysak dahi) yargılama sırasında sona ermiş. Neticede mahkeme ecrimisile ilişkin bir karar vermiş ki, bu da ayni bir hak olmayıp, şahsi bir haktır. Ancak icra hukuk mahkemesi, genel mahkeme kararının (ecrimisile dair hükmün) ayni bir hakka ilişkin olduğuna karar veriyor. Zira takibi bu nedenle iptal etmiş. İcra hukuk mahkemesinin kararının doğru olduğunu kabul edelim. Bu faraziyede kesin hüküm veremez. Dolayısıyla karar bu bakımdan (kesin olması yönünden) yanlış. Aksi faraziyede ise zaten yanlış. Dolayısıyla kararı mutlaka temyiz etmenizi öneririm. Bir yargıcın dediği gibi, temyiz isteminin reddine karar verilirse, bu kararı da temyiz etmelisiniz ve BU KESİNLİKLE KÖTÜNİYETLİ BİR TEMYİZ OLMAZ. Zira daha tereddütlü davalarda dahi ben bu yolu izledim ve olumlu netice aldım. Sizinkinde hiç tereddüt yok. İzmirli bir meslektaşınız olarak böyle bir kararı hangi İcra Hukuk Mahkemesi'nin verdiğini merak ettim doğrusu.
Saygılarımla