Mesajı Okuyun
Old 30-01-2004, 17:26   #6
Gemici

Sayın Sbudak,

biraz önce bu tartışmayı başlatan 28.01.2004 tarihli mesajınızı okudum. İlk yazdığınız zaman da okumuştum. Şimdiki okumamda ilk okumada üzerinde durmadığım bir konu beni meşgul etti; Mesajın en sonunda:

"22.01.2004
Kaynak: Yeni Şafak"

diye yazıyorsunuz. Bu notu okuyuncaya kadar yazılanların herhangi bir yerden alınan bir alıntımı yoksa sizinmi fikriniz olduğu konusunda herhangi bir işaret yok. İşin ters tarafı mesajın en sonunda, mesajın hangi kaynaktan alındığını öğrendikten sonra bile, mesajda öne sürülen fikirlerin ve verilen bilgilerin Size mi yoksa Yeni Şafakamı ait olduğu konusunda bir belirti yok. Böyle oluncada yapılan yorumların kime olduğuda tam olarak açıklık kazanmıyor.

Bir yerden bir aktarma yapan katılımcı, mesajın hangi kısmının alıntı hangi kısmının kendi fikri olduğunu, alıntı, tırnak içine alma veya başka şekilde birbirinden ayırırsa birbirimizi daha iyi anlarız bence.

Bunları burada yazıp tartışmanın hızını kestiğim için darılmazsınız ümit ederim. Ayrıca bildirmek istiyorum, Sitede aynı şekilde davranan daha başka katılımcılarda var. Ö yüzden yazdıklarım sadece Sizın için değil. Tesadüfen Size denk geldi. Özür dilerim.

Yazdıklarınızı zevkle okuduğumuda belirtmek isterim.

Saygılarımla