Mesajı Okuyun
Old 27-05-2011, 14:22   #19
Av. Çağatay Akyol

Mirasçılardan birinin isteği üzerine intikali gerçekleştirdikten sonra, elinizdeki vekalet ile satışı gerçekleştirebilirsiniz. Vekaletnamedeki yetkilerin, vekaletnamenin veriliş tarihinden sonraki taşınmazları kapsamayacağı şeklinde bir düşünce benim mantığıma ters geliyor. İyi o zaman, dava vekaletnameleri de verildiği tarihteki ihtilaflarla ilgili açılacak davaları kapsasın. Bu mantıkla düşünürsek, Sonradan ortaya çıkacak her yeni ihtilafta müvekkilin yeni vekalet vermesi gerekir.

Alıntı:
Ayrıca miras hisse paylaşımına ilişkin durum ile sayın Özlem hanımın sorusu arasında bağlantı kurmaya çalışılmasını da anlamıyorum.

Sayın av.kemalpolat bey, haklısınız doğrudan bir bağlantısı yok. Fakat, Özlem hanımın olayında henüz intikal gerçekleşmediği için, mevcut durumda gidebileceği diğer alternatif yolları anlatmaya çalıştım. Ayrıca, mirasçılar kendi aralarında yapacakları anlaşma ile belli bir malı bir mirasçıya özgüleyebilirler. Mirasçılar tapuya giderek terekedeki taşınmazın bu mirasçıya devrini sağlayabilirler. Bunu anlatırken, paylaşma sözleşmesinden de bahsetmek durumunda kaldık.