Mesajı Okuyun
Old 06-11-2008, 00:35   #312
caner87

İzmir barosu sitesinde de gelir idaresi başkanlığı ve savcılık tarafından baroya cmk müdafiilerinin masrafları konusunda çarşaf çarşaf yazışmalar mevcut.

Belge istiyorlar ve baronun maktu bir masraf çıkaramayacağını ve yine o mutad araç olan otobüs seferlerinden bahsediyorlar vs vs...

Peki,

Bu zamana kadar belli masrafları yapmış biri olarak, daha önceden baronun cmk gideri olarak belirlediği masrafın tarafıma ödeneceği ilan edilmişken, ocas aracılığı ile, şimdi benden belge istenmesi nasıl bir mantıktır?
Kaldı ki soruşturmalara giderken 40,
kovuşturmalara giderken 80,
lira gerçekten de fahiş midir ?
Medeni bir avukat benzin dolduramaz mı , taksiye binemez mi, sadece ulaşım değil çoğu zaman ceza dosylarından suret almamız gerektiği anlar oldu, bir avukat sabah duruşma var diye gelip öğleden sonraya kaldığında öğlen yemeğini yiyemez mi tüm bunların karşılığı 135,230,420 lira mıdır?

Daha bugün 10 senedir süregelen 20 klasör haline gelmiş en son birleştirilmiş vs vs problemli bir dosyaya girdim.
Benden öncekiler vefat etmiş, istifa etmiş, görev iadesinde bulunmuş vs vs.. 10 yıl içinde çok şey değişmiş haliyle fotokopi almak istedim en azından iddianameyi, bilirkişi raporlarını, bazı duruşma tutanaklarını ve bana 20 ytl ye mal oldu.
Şimdi ben bunu nasıl belgeleyeyim?
Ya da ceza dosyaları için fotokopi parası alınmıyor da benden mi alıyorlar onu da izah eden olursa sevinirim, olay karşıyaka adliyesinde oldu!!