Mesajı Okuyun
Old 03-12-2007, 14:06   #1
talveq

Varsayılan Borçlu Kurnaz..Avukat Çaresiz..

Merhaba Arkadaşlar...Ülkemizin en büyük ve yurdun hemen her ilçesine sefer düzenleyen bir otobüs firmasından çok ciddi miktarda alacağımız var. Borcun sebebi trafik kazası , alacak ilama bağlı ve müvekkil gerçekten mağdur olduğu için takipte ısrarlıyım.Yazılan müzekkerelerden sonuç alamadım.Tapu ve bankalardan bişey çıkmadı. Yani düşünün bu AŞ adına ülkenin hiçbir bankasında hesap yok!!Adına kayıtlı taşınmaz yok. Trafikte adına kayıtlı 2-3 otobüs var onlar da 77 model eski 302Oysa yollarda bu şirket adına dolaşan yüzlerce otobüs var.Ama hepsi şoförlere ait.Firmanın markasına haciz koydum.Ama değeri son derece düşük çıktı. Firma hemen her yıl adını değitirerek alacaklılardan bir şekilde kaçıyor. Muvazalı icra takipleri ile kendine borç çıkarıp olası tehlikelerde sıra cetvelinde 1. sıraya geçiyor.Son olarak bu AŞ adını yine değiştirdi ve sermayesi 25 trilyon. Daha geçen ay GS klübüne 200bin dolar bağış yaptılar...Ama borçlarını ödemiyorlar..Buda beni çileden çıkarıyor tabi..Bunlara bu akılları verenlerde elbette bizim meslekteşlarımız..Bu firmanın K1 belgesine haciz konabilirmi??...Yahut Karayolları genel Müdürlüğüne , Ulaştırma Bakalnlığı'na yazı yazılarak taşımacılık yetkisi elinden alınabilirmi...Ya da ne yapılabilir...Yanıtlarınız için şimdiden teşekkürler..