Mesajı Okuyun
Old 07-10-2011, 14:45   #1
hak 198

Varsayılan borcun avukatın verdiği banka hesabına ödenmesi icra dosyasında hiçbir ödemenin görünmemesi/ avukatın icrai işleme devam etmesi

Çalıştığım şirkette ki bir çalışan ın akrabası senetleri yüzünden icralık olmuş.13.500,00 TL
Borçlu şehirdışında olduğu için avukat banka numarasını veriyor avukatla telefonda anlaşıyorlar,borçlu ödemeyi yapıyor avukat bu sırada borçlunun evine,işyerine ,taşınmazına ve arabasına haciz koyuyor.Borçlu avukatı arayıp kalan borcunun ne kadar olduğunu ve ödeyeceğini hacizleri kaldırmasını istiyor avukat tekrar yüksek bir mevlada masraflar ve avukatlık ücreti talep ediyor tekrar hacze geleceğini ve taşınmazın da satışını istiyeceğini beyan ediyor.Borçlu İcra Dairesine gidiyor avukat hiçbir ödeme yapmamış , süreler zaten geçmiş, borçta da faiz işlemiş.Avukatla ilgili nasıl bir prosedür izlemem gerekiyor.Baroya şikayet edip ceza almasını istemiyorum ama bu haksızlığının da bedeli ni ödemeli.......meslektaşıma karşı zararım nasıl daha az olur.Telefonla arıyorum ama normal yoldan konuşmakla anlamıyor daha önce konuştum....Şimdiden cevabınız için teşekkür ederim.Ben icra yapan bir avukat değilim bu kadar da insafsız değilim.......