Mesajı Okuyun
Old 22-03-2017, 21:05   #1
Konuk

Varsayılan Velayeti geri alma

Merhaba,
9 yıllık evliliğimi tam 1yıl önce zor da olsa sözde anlaşmalı olarak bitirdim. Eşim anlaşma maddelerini avukata kendi hazırlatarak (mal, mülk, nafaka, velayet) tamamını kendisine bırakmam şartı ile boşanmayı kabul etti. Bir oğlum var 8yaşında onu her istediğimde görebileceğim konusunda kendisine malesef inandım ve güvendim. Tam 1yıldır oğlumu sadece işe giderken okuluna uğrayıp ders aralarında görebiliyorum. Mahkeme kağıdında yazan günlerde çoğu zaman oğlumu alamıyorum. Gezmeye götürcem bahanesi ile benimle gelmesi engelleniyor nihayetinde bir çocuk ve henüz oyun çağında sayılır. Oğlumun bu durumdan etkilenmemesi için polis zoruyla asla almaya kalkmadım, ama ne yazık ki farklı bi alternatif bulamıyorum etkilenmemesi için zorluk çıkarmamaya özen gösteriyorum.ayrıca eski eşim yaklaşık 8 aydır işsiz çocuğum babaanne ve hala elinde büyümek durumunda kalıyor. Ben anne olarak aşırı derecede rahatsızım bundan. Bu ve bunun gibi bazı sebeplerden dolayı velayeti geri almak istiyorum ne yapmalıyım bilmiyorum. Yanımda destek olabilecek herhangi biri de olmadığı için artık başedemiyorum. Acaba velayeti geri alabilme şansım varmı? Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim