Mesajı Okuyun
Old 06-09-2004, 20:58   #1
Gemici

Varsayılan "İngiliz Kadını Otel Odasında Bastılar"!!!!!

İki haftalığına Alanya'ya gitmiştim. Lokantaların önünden geçerken garsonlar, beni Türke benzetemeyişlerinden olacak herhalde, bildikleri beş altı dilde, garlardaki çığırtkanlara taş çıkarırcasına, lokantalarına çekmeye çalışıyorlardı. Kendilerine Türkçe olarak "sağ olun karnım aç değil" deyince bazıları kötü bozuluyordu. Bu çığırtkanlık yüzünden belediye bazı dükkanları birkaç günlüğüne kapatıyor.

Garsonlardan bahsetmemin asıl nedeni basında okuduğum bir haber; Karılarını, tatil için geldikleri Türkiyede, garsonlara kaptıran İngiliz kocalar İngilterede film konusu olmuşlar. Bu duruma düşenler sadece İngilizler değil zannedersem; Aynı durum Almanların, Hollandalıların ve daha birçok başka Avrupalı kocanın da başına geliyordur tahminimce.

Olay şu: aile toplanıp Türkiye'ye izne geliyor ve kadın Türk garsonla mercimeği fırına veriyor; daha Türkçesi ile zina yapıyor. Yukarıda belirttiğim ülkelerde zina suç değil, bir boşanma sebebi.

Burada benim kafamı kurcalıyan başka bir nokta var; hadi diyelim ki biz zinayı suç saydık ve ceza kanununa aldık. Karısına kızan Avrupalı koca, Türkiyede savcılığa gidip suç duyurusunda bulunursa ne olur?

Suçun şikayete bağlı veya resen takip edilebilir bir suç olması durumu değiştirmez. Savcılık görevini yapmak için harekete geçer. Farzedelimki savcılık suç tesbitinde bulunmak için kadını Türk garsonla otel odasında bastı. Bizim Halimenin şalvarı gül dalına asılıyordu; şimdilerde tatil beldelerinde şalvar asacak gül dalı hemen hemen kalmadı gibi. Sadece kibrit kutusu gibi yanyana dizilmiş oteller var. O yüzden İngiliz Kadının şalvarı, pardon şortu otel balkonuna asılır herhalde. Herkese ibret olsun diye.

Olayı uzatmadan, kendi fikrimi de kendime saklıyarak bir soru sorayım:

Biz bu kadını cezalandıracakmıyız, cezalandırmıyacakmıyız?

Saygılarımla