Mesajı Okuyun
Old 18-04-2006, 21:41   #6
Ramazan NARİN

Sn. İrfan AYDIN,
4-Mart- Toplantısının sonuçlarına da değinirseniz daha iyi aydınlanmış olacağız.

Katkısı olur mu bilmiyorum ama, eğer sizin düşünceniz doğruysa (ki bana doğru geliyor...) kaybeden tarafa hükmedilen vekalet ücreti aslında, kazanan müvekkilin hesabına girmektedir. Öyleyse;

Ben, bir avukatın vekalet ücretinin tahsili için yaptığı takibe, (Av. bu takiplerde ileri de giderek, yasal hakkını kullandığını beyanla şirketimiz hakkında 7 adet İFLAS davası da açmıştır.Ve hepsi de avukatın TAKS beyan ettiğim dosyadan bizzat TAKAS kabulü beyanıyla tahsil edilmiştir.Yani, TAKASI sümme haşa red eden avukat, kendi yatırdığı paradan İCRA dosyasına TAKASI KABUL EDİYORUM diyerek tahsilat yapmıştır.) müvekkilinden kesinleşmiş ilamlı alacağımla ilgili, TAKAS beyan etmiştim. Bu dermeyanım, sadece bir mahkemede kabul edildi, diğer mahkemelerin hepsi red etti. Kabul eden mahkemenin kararını da, temyiz bozdu. Kısacası TAKAS müesesesini işletemedim.

Eğer 1136 S.Y.'nın 164. maddesini sizin gibi yorumlarsak, TAKAS müsesesi bu defa işlerlik kazanacak diye düşünüyorum. Saygılarımla...