Mesajı Okuyun
Old 04-03-2008, 13:38   #1
ahz

Çözüm tapu iptali ve tescili davası ile tapu iptali ve tescili usulen hangi noktada ayrılır

Sevgili arkadaşlar, içinden çıkamadığım bir durum var. Acil yardımlarınızı bekliyorum.
Müvekkile ait taşınmaz üzerinden 10/C uygulaması geçmiş, müvekkilin iştirak halinde maliki olduğu taşınmaz imar planına uygun hale getirilmiştir. Parselizasyon ve imar çalışmalarında vekiledene ait parsel üzerinde ve dolayısıyla vekiledene ait olduğu anlaşılan ev ve ahır vekileden adına değil diğer bir müşterek malik adına tapuda beyanlar hanesine şerhedilmiştir.

Ben de tapunun beyanlar hanesinin tashihini ve müvekkil adına tescili talebini içerir bir dava açtım. Ancak hakim bunun tapunun iptali ve tescili ile olabileceğini söylediğinden bu kez ıslah ettim ve tapu iptal ve tescili olmasını istedim.

Halen esasa girilmeyen davada ıslah talebim değerlendirilmediği gibi (hakim değişikliği, adli tatil vs. gibi gecikme sebepleri) yeni gelen hakim her fırsatta boşa kürek salladığımı söylüyor. Ancak yaptığım araştırmalar sonucunda bu davanın başka şekildetalebe bağlanamayacağı kanısına vardım.

Engin bilgilerinizle beni aydınlatırsanız çok sevinirim