Mesajı Okuyun
Old 29-12-2007, 09:48   #16
üye10245

başka bir konuda polis memurları tartışıldı. yanlış hatırlamıyorsam 2. veya 3. sayfada, bir komiser katıldı ve hataları kabul ederek teşkilatını savundu.

ben demiyorumki bizde böyle olalım. zaten mümkün de değil. ancak biraz daha aynı mesleği yapıyor olma noktasında buluşabilsek.

hep özeleştiri, hep hatayı avukatlarda arama nereye kadar. vatandaşın hukuktan anlamazlığının, saygısızlığının hiç etkisi yokmu?

sayın Av. Uygar'ın dediğine katılıyorum. ancak 2 noktayı belirtmeden edemeyeceğim.

birincisi; bizler dizilerde yapılan hukuk yanlışlarından değil, avukatın karakterine yüklenen kötülükten bahsediyoruz.

ikincisi; bu karakterlere dediğiniz gibi sadece biz dikkat ediyoruz. buna katılıyorum. ancak; bu karaterler o kadar çok kanıksanmışki, kimsenin dikkatini çekmiyor.

hiç dizilerde maddi durumu kötü olan birisine yardım eden avukat yok. ya mafya uzantılı, ya bir aile ile ilişkili ( tabiki bu ilişki bütün hukuk dışı yollarıda ihtiva eder) yada kelimenin tam manası ile DOLANDIRICI.

vatandaş bunu kablu etmiş. yabancılamıyor. kınamıyor bile. avukat değilmi zaten der gibi.

bence bunlarda bilinçsiz bir saldırının uzantılar. toplmunun psikoloisine yerleştirilen bu avukat imajı zor silinir.

sevgiler...