Mesajı Okuyun
Old 17-12-2007, 17:36   #8
ebrus

Özeleştiri özeleştiri tamamda neden sürekli düşünmek bize düşüyor. Vatandaş sadece işine öyle geldiği için ve hatta işine hiç gelmediği için avukata istediğini yapabilme hakkını kendinde bulabiliyor istediği hakareti yüzüne yada arkasdından edebilme hakkını ve fırsatını kendinde buluyor hakimi ve savcısı bile ' siz zaten hepiniz üçkağıtçısınız' diyebilecek kadar ileri gidiyor biz hala özeleştiri diyoruz. Tencere dibin kara seninki benden kara. Herkes önce kendisine baksın. Arkadaşlar bütün bunlar ülkenin gelişmişlik düzeyi ile ilgilidir. Vatandaş çoğu zaman sırf vekalet ücretinizi ödememek ve emeğinizi sömürmek için akla hayale gelmeyecek sözler söyleyebiliyor. Adliyelerde maalesef bahşişler havada uçuşuyor ama nedense herkes temiz bir tek biz kirliyiz. Hiç unutmam yabancı damat isimli dizinin bir bölümünde yaşlı adam ve yaşlı kadın boşanmak istiyorlar ve güya ortaya iğrenç suratlı adeta suratından dolandırıcılık akan bir avukat çıkıyor ve müvekkili olan yaşlı adamın talimatı dahi olmadan!!! kendi kendine yaşlı kadına giderek yüklüce bir tazminat talep ediyor!!! Bu arada yaşlı kadın yaşlı adamı arıyor söyleniyor ama yaşlı adam avukat hakkında hakaret dolu sözler söyleyerek kendisinin talimatı olmadığını avukatın açgözlülük yaptığını söylüyor. Öylesine korkunç, kötü ve ahlaksız bir avukat tipi çizilmişti ki yazıklar olsun dedim içimden. Pes artık bu kadarına da dedim. Zaten cehalet dolu olan ülkemde hayatın dizilerden ibaret olduğunu zanneden milyonlarca insan bunu izlediğinde neler düşünecek. Haksızlık bu kadarı .Terbiyesizlik maalesef.Yurt dışında avukatlık mesleğine böyle bakılmıyor. Saygı duyuluyor. Bizim ülkemizdeki asıl sorun emeğe saygı duymamak. Herkes önce kendi özeleştirisini yapsın biz zaten bu meslek böyle yapılmaz diye bir ömür boyu düşünüyoruz. Ya çok sinirlendim yine