Mesajı Okuyun
Old 29-12-2007, 11:06   #137
emrahcevik

rüşvet veren tabi ki SUÇLUDUR ama AHLAKSIZDIR da. rüşvet veren, hırsızlık yapan, ihaleye fesat karıştıran, yolsuzluk yapan insanlar sadece suçlu mudur? bu suçların ahlaki hiçbir yönü yok mudur? bu ayrımı nasıl yapacağız?

eşcinselleri televizyonda görünen o feminen tiplerden ibaret görmek büyük bir cehalettir. bunu görmek gerekir. türk televizyon tarihinin belki de en gerçekçi eşcinseli bir istanbul masalındaki zekeriya karakteridir. hatırlayanlar olacaktır. şaşırtıcı değil mi? kırıtmayan filan bir eşcinsel. önce kafadaki tanımların düzeltilmesi gerekir.

eşcinsellerin yatak odası için söylenenler beni aşıyor. o konuda yorum yapamam. ama herkes kendi cinselliğini yaşıyor. ve cinsellik yatak odasıyla sınırlı değil sanırım hepimiz bunun farkındayız.

ayrıca eşcinsellikle fuhuş nasıl bağdaştırılıyor anlamıyorum? çok çöirkin bir düşünce şekli bu. aynı mantık düzleminde olmadığımızı üzülerek görüyorum. eşcinsel ille de erkek olmak zorunda değildir. kadın da olabilir. bu durumda kafadaki yatak odası kurgusu tamamen değişmeli. ama zaten sorun "sorunu sadece yatak odasına indirgeyerek görmekte değil mi?"