Mesajı Okuyun
Old 29-12-2007, 03:06   #130
Mustafa ÖZCAN

Alıntı:
Yazan Av.Şehper Ferda DEMİREL
Eşcinselliğin bulaşıcı olduğuna dair teziniz bana da düşündürücü ve dahası anlamlı geldi. Dışlamalar, toplum dışına itilmelerin temelinde de en çok bu olmalı. Sosyal yaşamdan şu ya da bu nedenle uzağa itilen ve -pek çoğu- geçimini fuhuşla temin etmek zorunda bırakılan insanların, bu ezilip,itilmeye, dışlanıp hor görülmeye karşı bir dernek çatısı altında buluşmak zorunda kalmaları, hukukun büyük şemsiyesi altında kendilerine yaşam alanı yaratma çabalarını, bir hukukçu olarak endişe ve vehimle değil, saygıyla karşılamamız gerekir -en azından-, diye düşünüyorum.

Saygılarımla...

Eşcinselliğin iki tür olabileceğini tahmin ediyorum. Organel bozukluk ya da hormanal bozukluk ile doğanlar ve sonradan olan, başlangıçta normal olanlar. Birinci kısmın cidden tedavi ihtiyacı var ve anlayış konusunda sonuna kadar yanlarında olmamız lazım. İkinci kısmında tedaviye ihtiyacı var ama bunlar psikolojik kaynaklı olduğu için daha çok psikiyatr tedavisi gerekli.

Şimdi çocukken tecavüze uğramış bir çocuk düşünün. Şanssız bir hadise yaşamış. Bu tecavüz neticesinde bu işe bulaştığını varsayalım. Her tecavüze uğrayan böyle olmaz ama bir çok normal eşcinselin tecavüz yada cinsel açlıklar veya kontrol edilemeyen yakınlaşmalar sonucunda oluştuğunu tahmin ediyorum. Yatılı erkek okullarında bu türden hadiseler çokça görülür Keza hapishanelerde. Normal olan insanlar burada eşcinsel hale gelir.

Bu insanların kişisel gerçekliği falan değil eşcinsellik. Hapishane örneği cidden incelenmeye değer ve bu konuda Dijitürk Movimex kanalında seyrettiğim bir film var ismini araştırıp söyliyeceğim. Adam çapkınlık yapmaya çalışırken kazara birisini öldürüyor, hapse atılıyor. Oda arkadaşı bir zenci ve adamı karısı gibi kullanmaya başlıyor. Filmin sonunda bizim çapkın uyumlu bir eşcinsel olarak zencinin kollarında uyuyordu

Şimdi bu tür vakıalarda götürüp tedavi etmek lazım.

Etiketleme düşüncesinde veya derdinde değilim. Eşcinsellerin insan olduğu gerçeğini asla yadsımıyorum. ama problemli tipler ve yardıma ihtiyaçları var.

HUKUKUN ŞEMSİYESİ ALTINDA KORUYACAĞIZ DERKEN BU İŞİN REKLAMA DÖNÜŞME VE YAYGINLAŞMA İHTİMALİ VAR. BU NEDENLE DERNEK KURDURUP, DEMEÇ VERDİREREK DEĞİL BU İNSANLARI DAHA ORGANİZE BİR ŞEKİLDE TEDAVİ ETMEYE YÖNELİK BİR ÇABA İÇİNDE DEVLETİN ŞEMSİYESİ ALTINDA KORUYARAK MÜCADELE İÇİNDE OLMALIYIZ. BATAKLIĞI KURUTMAYA ÇALIŞMAMIZ LAZIM.

Saygılar...