Mesajı Okuyun
Old 29-12-2007, 02:50   #129
Mustafa ÖZCAN

Alıntı:
Yazan Gemici
Sayın Mustafa ÖZCAN
Hukukçu Takılmak ve Hukukçu olmak sizin kavramlarınız. Eşcinsellik konusundaki tespitleri ne olarak yaptınız? Hukukçu takılmakla mı, sosyolog takılmakla mı, psikolog takılmakla mı yoksa hukukçu, sosyolog ve psikolog olarak mı?

Bir de merak ettim mücadele merkezleri nasıl çalışacak? Ben hasta değilim, kendimi normal hissediyorum diyenleri doktor raporu ve mahkeme kararı ile mi oraya götürüp kontrol altında tutacaksınız?

Saygılarımla

Sayın Gemici

Burada serbest takılıyorum

Haklısınız uzmanlık alanım değil bu konu. Bir baba bir vatandaş olarak yapıyorum buradaki tespitlerimi. Hepiniz gibi genel kültür verileriyle yazıyorum. Uzman Psikiyatr görüşü de görmedim yukarıda hiç. Hepsi meslektaş görüşü. Hukuk uzmanlık alanımız ama sağlık değil elbette eşcinsellik hiç değil..

Önce olayın mücadele edilmesi gereken bir rahatsızlık olduğuna karar verildikten sonra en mükemmel en insancıl tedbirlerle konunun üzerine gidilecek yöntemler belirlenir. Yasaların oluşma şekli belli. Teklifler, komisyonlar güzel bir yasa çıkarılabilir..

Hiç bir deli, deli olduğunu kabul etmez zaten. Deliliğin ne olduğunu bilmezler. Onların keyfine bırakmak yanlış olur. Tabi eşcinsel olduğunu açıkça kabul edenler için olur bu tedavi ve mücadele merkezler. Yoksa tespiti dışardan biz yapıp haydi bakalım doğru hastaneye demiyeceğiz.

"Hasta değilim normal hissediyorum " ifadesini ben eşcinselim ama bu hastalık değil olarak algıladım önce. Cevabım buna görü oluştu. Değilse dışarıdan kişileri tutup ayrıma tabi tutmayacağız elbette. Normalim diyen normal davranan normaldir. Ama travestiyi kadın kyafetleri ile yakaladıysanız normalim desede dinlemek saflık olur heralde..

Bakın organel olarak doğuştan problemli, keza psikolojik olarak doğuştan rahatsız olanlara doktor raporu ile ömürleri boyunca maaş verilmesine taraftarım ben. Hemde fuhuş yapmayacakları kadar iyi bir maaş. Ancak sonradan bu işin geçim kaynağı gibi görülmemesi içinde dediğim gibi cinsel tercih olarak görenlere değil gerçekten tıbben rahatsız olanlara verilmeli..

Eşcinsellik normalmidir değilmidir ?

Bu konudaki görüşlerinizi merak ediyorum. Yazan arkadaşlar bu konudaki fikirlerini de söylerlerse memnun olurum.

Saygılar...