Mesajı Okuyun
Old 05-10-2007, 02:16   #24
Av.Ergün Vardar

Alıntı:
Yazan muzaffererdogan
Sayın Doğanel;
Ciddi bir eleştiri/kuşkunuzu belirtmişsiniz.

. İfade ettiğiniz gibi işçi de vekil de belli bir güven ilişkisi içinde çalışır.

Azil hakkı her zaman vardır. Bir vekalet ilişkisi kuruldu ve bu vekalet ilişkisi devam ediyor. Ama müvekkil hiç para ödemeye yanaşmıyor. Sizin yorumunuzla alacağım için dava açamayacağım. Buna nasıl bir engel var? Hak ettiğim ücretler için dava açarım.Benim müvekille çıkarlarım çelişmiyor ki; o benim avukatlığımdan memnun. Borç ödemeyi sevmiyor. Ancak icra ile ödüyor. O İcra ile ödesede ücretimi ödüyor, ben de onun işlerini gerektiği gibi yapıyorum. Çelişen çıkar ne?

İyi bir beyin jimnastiği oldu veya olacak.

Saygılar
Avukat=işçi,Müvekkil=İşveren olarak kabul edilirse(kabul etmiyorum)çıkar çatışması olmayacaktır.)
Avukat,davasına baktığı müvekkilini vekalet ilişkisi devam ettiği esnada vekalet ücreti için aleyhine icra takibinde bulunduğunda,belki de haciz yapmak zorunda kaldığında,borçlu-müvekklille haciz esnasında veya sonrasında hazır fırsat bulmuşken davanın seyri hakkkında da konuşabiliecetir.
Avukat ile müvekkil vekalet ücretinin ödenmemesi konusunda bunun sebeplerini değerlendirecek,(beyin jimnastiği de )yapmış olacaklardır.Daha sonra etik jimnastiği de yapabileceklerdir..