Konu: Kürtaj
Mesajı Okuyun
Old 10-03-2010, 13:57   #31
Atahun

Alıntı:
Yazan avseher
Bebek oluşumundan itibaren kalp atışları duyulurken yaşam hakkının taşıyan annesi veya biyolojik babası tarafından alınabilme özgürlüğünü anlayamıyorum. (Tıbbi gereklilikler istisna) Aksi takdirde bir erkek veya kadının yükümlülük altına girebilme özgürlüğü genişletilebilir. Anne rahmine düştüğü andan itibaren bebeğin sorumluluğunu kabul etme zorunluluğu vardır zira bebeğin oluşumu için varolan eylemi cüzi iradesi ile gerçekleştiren kişiler bunu baştan kabul etmişlerdir . Bugün aklıma geldi sorumluluk alamam demek bencilliktir. Zira sorumluluk bebek doğduktan sonrada devam eder. 1 yaşında ben kurtulmak istiyorum yüke giremem demekle anne karnında senden kurtulmak istiyorum demenin arasında fark yoktur. Bebek anne rahmine düştüğü anda kabul edilen bir eylemle gerçekleştirilmiştir.

Seher hanım; Sizce, tecavüz makinası bir kişinin tecavüzüne maruz kalmış bir kadın, olası hamilelikte o bebeği doğurmalı mı?

Ben, hiç bir kadının "hamile kalayım da nasıl olsa sonra kürtaj olurum." düşüncesiyle hareket edeceğine inanmıyorum.

Olaya farklı pencerelerden bakmak daha yararlı olur diye düşünüyorum.