Mesajı Okuyun
Old 08-08-2010, 10:22   #1
meryem Konuk

Mutsuz eşim beni akıl hastanesine yatırabilirmi

eşim beni bir senedir aldatıyor.Ben bunu eve gelen cep telefonu faturasının dökümlerinden anladım.Kadını günde 2,3 kez arıyormuş.Bu kadın eşimin uzaktan akrabası.Ancak aranan numara başkasının adına kayıtlı.ben bunu takip ederek kişisel çabalarımla tespit ettim.Fakat eşime dedektif tuttuğumu söyledim.tabi çok sinirlerim bozulduğu için bu olayı eşimin akrabalarına da anlattım. Eşimde benim gözümü korkutmak için o kadının beni dövüp bana zarar verebileceğini beni kendisinin bile kurtaramayacağını söyledi.bende kendisinden korkmadığımı söyledim. on beş gün önce güvendiğim bir eltim eşimin beni kızım üniversiteye başlayıp gitiğinde akıl hastanesine yatırma planları yaptığını söyledi.kızım bu sene üniversite sınavına girdi kızımın olan bitenlerden haberi var.Eşim kızımın üzülmesini istemediğinden kızımın gitmesini bekliyor herhalde.Eşim beni korkutup boşanmayamı zorluyor yoksa gerçektende böyle bir amacı varmı bilmiyorum ancak ben boşanmak istemiyorum ancak kendimi ve kızımıda korumak istiyorum.Çünki oturduğumuz evin yarısı tapuda benim, ayrıca veraset yoluylada 50,60 milyar gelicek babamın evleri satıldığında.Mal varlığımı kocamdan nasıl koruyabilirim.Kızımın üzerine devretsem kızım daha 18 ini doldurmadı babası çok uyanık kızımı kandırabilir.ayrıca dünyanın bin türlü hali var kendimide korumak zorundayım.Ben emekliyim ve behçet ve akdeniz anemim var bu yaştan sonra yeniden çalışamam.Eşim beni akıl hastanesine yatırabilirmi bunu önlemek için ne yapabilirim.