Mesajı Okuyun
Old 01-06-2012, 14:48   #1
Serel

Varsayılan Boşanmak ve kızlık soyadımı almak istiyorum

Merhaba
Oncelikle sorunum hakkinda cevap verirseniz cok sevinirim saygilarimla ..
Ben Fransada yasiyorum fakat 2005 yilinda turkiyede biriyle evlendim ,ailemin karsit olmasina ragmen ona guvendim ve gittim resmi nikahla evlendik. Fakat onunla kaldigim 4 ay gibi kisa sure zarfinda kendisinin imam nikahli bir baska kadini oldugunu, ve ondan cocuklari oldugunu ogrendim . Bunu ogrenince o sokla fransaya dondum, aileme bu durumu anlatmam yillari aldi , bir dava acmistim ama aileme anlatamadigimdan dolayi davanin pesinede dusemedim oylece kaldi.Su an yeniden dava aciyorum , yalniz onun mahkemeyi uzattirmaktan baska cabasi olmadigini biliyorum .. Ustelik benimle evliligi surecindede o kadindan baska cocuklari da olmus . Bu olay yuzunden girdigim depresyon, uzerine 7 yildir Turkiyeye gitmedim.Onun soyadini tasimamak icin .Simdi sorum su cevap verirseniz gercekten cok sevinirim .. Ben agustosda Turkiyeye 7 yil sonra gitmeyi dusunuyorum ,ama kizlik soyadimla .Bosanma davasi surecini bittirmese bile aceba basvurcagim yada kizlik soyadimi kullanabilmem icin bir care varmidir .. ?? Ve en kisa surede bu aslinda evlilik olmayan evlilikten nasil kurtulabilirim?

Saygilarimla