Mesajı Okuyun
Old 13-11-2007, 11:13   #7
Av.Kemal

Varsayılan tapu tashihi-tespit davası

Değerli meslektaşlarım,daha önce arkadaşlarımızdan biri tarafından söylendi sanırım: Bu kovan bal yapıyor.
Petekleri arasında dolaşan kişi,gözlerden birinde mutlaka kendine ait bir şey bulur,balından istifade eder.Tartışmaya açılan bu konuda ,bende kendime bir nasip buldum.Teşekkürler.
…..burada şöyle aşağılardan yukarı doğru bir göz attım ki, kovana nazar eden Sahibinin ( internetin siber kanallarında ebediyete intikal eden , esrarengiz saygıdeğer üstad : admin ‘in)ruhaniyetini gördüm.—O’ na selam ederim.
-- şimdi bir parça bal da ben katmaya çalışayım.
Alıntı:
Yazan hidayet
--….Bu durumda tapuda malik görünen kişinin davacıların murisi "Mehmet ve Ayşe oğlu, 1283 doğumlu Hüseyin" olduğunun tespiti ile yetinmek gerekirken soyadı ilavesi suretiyle davanın kabulüne karar verilmesi yerinde olmadığından

--değerli meslektaşım sarissa, sn.hidayet’in eklemiş olduğu Yrg.kararının son paragrafında açılması gereken davaya işaret ediliyor.Ben şöyle ifade ediyorum ( daha doğru bir ifade bulan olurda yanıt verirse iyi olacaktır.)
--DAVA: Tapuda Malik Görünen Kişilerin Davacıların Murisleri Olduğunun Tespiti davası. (veya)
--DAVA: Tapu Kaydının Davacıların Murislerine Aidiyetinin Tespiti davası. …. Gibi olmalı.

(Not: Üstad admin’in ,kovandan kaçan O iki kızgın arıyı bulacağına inanıyorum. )
sevgi ve saygılarımla…..