Konu: bosanma
Mesajı Okuyun
Old 04-08-2014, 11:20   #2
Av. Engin EKİCİ

Alıntı:
Yazan Konuk
Esime bosanma davasi actim 1 yasinda kizim var, daha gecici velayet cikmadi ama ben her hafta sonu cocugunu gosterdim bu sure zarfinda hep beni cocuguyla tehdit etti, evime uzak alisveris merkezlerine cagiriyor cocuguyla gorusmek icin bende olay cikarmasin diye taksi ucretlerini ben verip goturuyorum boyle bir zorunlulugum var mi.bir gorusmemizde annesinid3 yaninda getirmisti ama ben onlarin yaninda oturmadim.cocuguma bakmaya gitigimde annesine vermis baska katlara indirmis kendiside oturuyordu cocuguyla ilgilanmesi gerektigini soyledim alisveris merkezinden kamera kayitlarini alacakmis boyle tehdit ediyor beni ne yapmam gerekiyor tesekkur ederim.
Sayın Katılımcı;

Yaşının küçüklüğü ve anne şefkatine yoğun bir şekilde muhtaç olması nedeniyle sizde herhangi bir psikolojik, yaşamsal vb. olumsuzluk olmadığı sürece çocuğun velayeti tarafınıza verilecektir.

Eşinizin tehditlerinden dolayı endişelenmeyin. Mahkeme, çocuğun menfaatleri velayetin kimde kalmasını gerektiriyorsa, yukarıda ifade ettiğim husus da göz önünde bulundurularak o şekilde karar verecektir.

Ayrıca siz her defasında çocuğu maddi imkanlarınızla eşinize götürmek zorunda değilsiniz.

Boşanma davasına doğrudan avukat desteği alarak devam etmiyorsanız gücünüz elveriyorsa avukat desteği almanızı öneririm.

Maddi durumunuz izin vermiyorsa bulunduğunuz il barosuna başvurarak şartlarını taşıyor iseniz ücretsiz avukat hizmetinden yararlanabilirsiniz.

Saygılarımla..