Mesajı Okuyun
Old 18-04-2018, 10:41   #1
cimbomluhukukcu

Mahçup Yeni mezun için kurum avukatlığı mı, serbest avukatlık mı?

Merhabalar.
İUHF'deki hukuk eğitimimi nasip olursa 2 ay sonra tamamlayacağım. Bir yandan finallerime deliler gibi çalışırken yaşadığım gelecek kaygısı beni hiç rahat bırakmıyor. Soracağım konularda büyüklerimin öğütleri benim için gerçekten hayati önem taşıyor
İlk olarak stajımı nerede yapmamı önerirsiniz? Haziranda mezun olup stajımı hemen başlatmayı planlıyorum. İstanbul'da kalsam hayatımı idame ettirecek kadar maaş verirler mi bilmiyorum. Bursa'da ailemin yanında maddi sıkıntı çekmeden yapsam meslek hayatım için yeteri kadar tecrübe edinebilir miyim?
İkinci olarak da müstakbel eşimin öğretmen olarak doğuya atanacak olması sebebiyle hayatımızı 4-5 sene orada sürdüreceğiz. Hem bu nedenden hem de ilk yıllarda serbest avukatlıkta maddi sıkıntı çekeceğimden ötürü kurum avukatlığı yapmak istiyorum. 2018 kpss'si ile mulakatsız merkezi atamada kurum avukatlığı alımı olur mu? (Doğu illerinde yapabileceğim başkaca meslek önerilerinize de açığım. Hakimlik-savcılık yazılı sınavını rahat geçebilirim ancak mulakatta torpil bulabileceğimi hiç sanmıyorum )