Mesajı Okuyun
Old 01-02-2010, 15:59   #1
Konuk

Varsayılan yurtdisindayim türkiyede bosanmak istiyorum

iyi gunler.ben 1.5 yildir esimin yurtdisi gorevi nedeniyle almanyada yasiyorum.5 yillik evliyiz ve 2 yasinda bir oglmuz var.türkiyede ögretmenim,suanda ücretsiz izindeyim.evliligim suresince 3 defa siddete maruz kaldim ve sonuncusu 2 hafta önce tekme tokat bi siddetti.alman polisini cagirdim ve 10 gun evden uzaklasma cezasi verilecekken ben dayimlara gitmek istedim ve evden ayrildim.henüz türkiyeye dönmedim,3 gun sonrasi icin polis merkezine cagrildik ifade vermek uzere.dayim-ki ikimizinde dayisi olur teyze cocuklari oldugumuz icin-dayak olayini söyleme tartistik de yoksa ceza alabilir mahkeme vs sikinti olur diyo.ben zaten bosanma davasini türkiyede acmak istiyorum ama siddete ugradigimi nasil kanitlayacagim ,dr raporu almadim vücudumda morluklar oldugu halde,simdi ifadedede vurmadi dersem polis bizi niye cagirdin demezmi,vurdu dersem türkiye icin delil olurmu.trde bosanma davasi acmak icin buradan almam gereken bi belge varmi.

son olarak bebegim bana verilir degilmi,bebek konusunda nelere bakiliyor,bu benim icin cok önemli yoksa bebegimsiz yapamam.

türkiyede dava acar acmaz tedbir nafakasi almaya baslayabilirmiyim,suanda ucretsiz izindeyim göreve baslarsam nafaka kesilirmi

onun almanyada benim trde olmam dava sürecini cok uzatirmi tesekkürler