Mesajı Okuyun
Old 05-12-2011, 09:44   #1
advocate_demos

Varsayılan İcra MÜdÜrÜnÜ Cezaİ Şİkayet

Bakırköyde bir icra dairesindeki, bir icra dosyamıza borçlu tarafından yatırılan parayı çekmek için gittim. Gayet sakin bir şekilde dosyamın çıkarılmasını bekledim. Dosya çıktığında müdürün yanına gidip; "müdüre hanım dosyamıza para gelmiş, çekmek istiyorum dedim." İcra müdürü'nün cevabı şöyle oldu;"görmüyormusun çıkıyorum" dedi. Ben de " peki kim verecek" diye sordum. Cevap şöyle "öğleden sonra gel".

Bu olay, günlerden cuma günü ve saat 11:00'a 10 kala vuku buldu.

Ben hiç bir şey demedim. Direkt Bakırköy Adalet Komisyonunun kaleminde buldum kendimi. Beni İcra Müdürleri şikayetleri Başsavcı Vekiline yönlendirdiler. Katibini buldum. Katip; icra müdürü'nün ismini biliyormusunuz diye sordu.
Öğrenmek için tekrar aynı daireye inip ismini sorduğumda, ne yapacağımı sordular. Ben de şikayet edeceğimi söyledim. Bunun üzerine icra müdür yardımcısı dosyaya yatan parayı bana verdi.

Müdür yardımcısına, "müdürünüz benden özür dilemez ise şikayetim devam edecek" dedim.

Değerli meslektaşlarım; bu ve bunun gibi memurlar kendilerini imparator sanıyorlar ve bunun böyle olmasına da biz müsaade ediyoruz diye düşünüyorum.

Olayda;
1-Avukat olduğum için; görevli memura hakaret,
2-Mesai saati içinde görev yerine terk etmekten, görevi ihmal,
3-Öğleden sonra gel dediği içi, görevi kötüye kullanma suçları oluşur

diye düşünüyor ve şikayette bulunmayı planlıyorum.

Görüş ve önerilerinize açığım.