Mesajı Okuyun
Old 13-01-2011, 00:43   #8
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Ben SGK numaram üzerinden Kasım ayının primini yatıramadım. Her zaman yatırdığımız bankada, her zaman yatırdığımız usulle davrandığımız ve sigortalı arkadaşlarımın primini yatırabildiğim halde; kendi primimi yatıramadım!

Ekran "Böyle bir topluluk kaydı yok" uyarısı vermekteydi. Önce yıl sonu karışıklığıdır belki dedim. Ancak aynı denemeyi Aralık için bu ay da yapıp, yine aynı uyarıyı alınca konuyu muhasebeye intikal ettirdik. Henüz bir yanıt yok; ama Bağ-Kura geçiş sürecinde atladığım bir başvuru olmasından endişe ediyorum?

Bunun dışında bir başka vesileyle SGK yı aramıştım. Bir müvekkilin filanca borçlanmalarla SSK ve BağKur da geçen hizmet dönemlerini sorgulayıp ne zaman emekli olabileceği konusunda yardım alırken bilvesile kendimi de sordum. Bu esnada BağKura geçirilmemizde; ilk mesaj sahibi meslektaşımın belirttiği olumsuzlukları farkettim. Memurun Barolar ve Avukatlarla ilgili yorumunu dinlerken; terzi kendi söküğünü dikemez misali avukat olduğumdan utandım:

-Biz de anlamadık avukatların ve Baroların hiç ses çıkarmamasını. Kesinlikle çok aleyhinize bir düzenleme.

...

Galiba kabahatimiz daha ziyade; düzenlemeyi yapanlara güvenmekten ibaret idi.

Dava açmayacak mıyız, çok geç olmadan? Bu konuyu ciddi anlamda düşünelim.

Saygılarımla.