Mesajı Okuyun
Old 09-05-2007, 13:53   #23
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Efkan
Daha evvel de bu konu tartışılmıştır. ancak benim sormak istediğim kesin mehil verilmiş olmasına rağmen, ilgili davada dinletilebilecek tanık olmadığından veya tanık olabilecek şahıslara ulaşılamadığından delili lstesi sunulmamasından kaynaklı davanın reddi hailnde izlenebilecek yasal prosedür nedir? Şimdiden teşekkürler yanıtınız için.

Sayın Efkan,

Her zaman uyardığımız gibi, doğru yanıt alabilmek için, doğru soru sormak gerekir. Size soru sordukça açıklama yapıyorsunuz. İlk mesajınızda davanızın çeşidi dahi belli değildir. Sorudan (Benim gibi) kesin mehilin sadece tanık listesi sunulmasına yönelik olarak verildiğini anlayanlar da olmuştur. Lütfen benim şimdi soracağım sorulara açık ve net yanıt verir misiniz? Sizin mesajınızdan sonra yanıtlar değişebilir.

1- Dava dosyasında müfettiş raporu var demişsiniz. Bu rapor dosyaya nasıl girdi? Siz dava açarken mi sundunuz? Yoksa müvekkiliniz önce idareye müracaat etmiş de; idare İş Mahkemeleri Kanunu 10 uncu madde gereği müracaatı mahkemeye intikal ettirip, raporu da onlar mı dosyaya sundu?

2- Dava kaç duruşma sürdü? Kesin mehil hangisinde verildi?

3- Kesin mehil verilirken zapta geçenlerin tamamını olduğu gibi yazar mısınız?

4- Bazı iş mahkemeleri tensiple birlikte; davalıya iş yeri kayıtlarını sunması için müzekkere yazmaktadırlar. Tensip zaptında buna benzer bir ibare geçmekte midir?

Saygılarımla