Mesajı Okuyun
Old 16-08-2015, 18:46   #5
yasal06

Kıymetli meslektaşlarım; çok teşekkür ediyorum hissiyatımı paylaştığınız için.. 2 ay kadar önce açmıştım bu konuyu. Bana bunları yazdıranlar yanında 'staj' yaptığım avukat beyefendinin şahsıma hitaben;

"böyle devam edersen senden avukat olmaz"

gibi söylemleri ve bana dilekçe yazdırıp yazdıklarımı beğenmemesi, ayrıca uygulamadan başka hiçbir yerde öğrenilmesi pek mümkün olmayan bazı konularda bana karşı azarlayıcı bir tavır takınması idi. Neticede bu heves ve gönül kırıcı davranışlar karşısında canım sıkıldı, moralim bozuldu. Zira böyle bir saçmalıkla karşılaşacağımı hiç ummuyordum. Duygusal olarak baskı altında olduğum bu dönemde yazdığım yukarıdaki ifadeleri baro staj koordinatörü hocamızın bize karşı olan cana yakın ve değerli tavırları ile karşılaştırdığımda bu hislerimin avukatlık ile değil, insanlar ile ilgili olduğuna kanaat getirdim. Şu an itibariyle mesleğimin değerine tüm kalbimle inanıyorum. Allah nasib ederse de fırsat bulduğum ilk andan itibaren avukatlık mesleğini icra etmek istiyorum.

Hazır burada imkân bulmuşken stajyer avukatlar adına şunu da belirteyim; insan az çok kendisini, yapısını, kişiliğini bilir. Eğer ki meslekte 5 yılını doldurmuş bir avukatsanız ve bu yazdıklarımı okuyorsanız, kırıcı tavırlarınız varsa ve yapı olarak insanlara bir şeyler öğretmeye müsait değilseniz, yahut karşınızda sizden mesleğin inceliklerini öğrenmeyi bekleyen stajyerlere ucuz iş gücü olarak bakıyorsanız (dile getirmeyi istemezdim ancak maalesef böyle bir bakış açısına sahip olan çok fazla avukat var) sizden rica ediyorum yanınızda stajını tamamlaması için bir stajyer avukat almayın.

Hayatın keşmekeşi içerisinde kalmasına rağmen insan olmanın bilincine varmış ve karşısında duyguları, kalbi olan insanlar bulunduğunu idrak edebilmiş olan değerli meslektaşlarımı saygıyla selamlıyorum...