Mesajı Okuyun
Old 27-10-2011, 16:36   #4
Admin

Bahsettiğiniz evlilikte bir taraf MK 166/1'de ifadesini bulan evlilik "birliğinin" bir telefon duvar kağıdı resmi ile "temelinden sarsıldığı" iddiasındaysa, ben kendi adıma artık o evliliğin sağlamlığını daha fazla test etmem ve kanun zoruyla devamında da bir yarar görmem.

Ancak sorunuz evliliğin devamına ilişkin değil, kusurlu tarafın tesbitine ilişkinse, benim naçizane görüşüm, evlilkte sadakatin telefon duvar kağıdı resimlerine kadar sirayet etmeyeceği ve böyle bir olay nedeniyle çıkan şiddetli(!) geçimsizlikte de kusurun da telefonuna duvar kağıdı resmi seçen eşe değil, buna dahi katlanamayan eşe ait olacağı şeklindedir. (Kimsenin alınmaması ricasıyla!)

Öte yandan benim bu konulara bakışım oldukça radikal, sıradışı ve toplumun genelinden farklı nitelikte olduğundan kanun koyucu bakışı ile görüşlerimin uyuştuğu iddiasında da değilim, bu açıdan mevcut hukuki yorumu değil, sadece bana göre "olması gereken yorumu" ifade ettim. Benim yorumum bu şekildeyse, baskın hukuki yorumun tam zıt yönde olacağı konusunda da herhangi bir şüphem yok.