Mesajı Okuyun
Old 30-10-2004, 15:24   #20
Gemici

Haberin aslını okuma fırsatı olmadı ama bugünkü (30.Ekim 2004) tarihli Hürriyet'in Avrupa baskısından öğrendiğime göre Gaziantep Hayvanat bahçesinde bakıcısını öldüren kaplan'a 'açlık cezası' verilmiş. Kim verdi, cezayı verirken nasıl bir prosedür uygulandı bilmiyorum, ama gazetenin bildirdiğine göre bilim adamları 'kaplanın açlıkla terbiye edilemiyeceğini ve daha öfkeli ve yırtıcı olacağını' belirtmişler. Kaplan tam terbiye olmuşken 'ömrü yetmeyip ölmezse' tabiiki.

Kaplan terbiyecileri(cezalandırıcıları) duymasın, hemen uygulamaya koyarlar diye korkuyorum. En iyisi yazmamak ama yazmadan da edemiyeceğim. Yazmakla belki bir kaç kişinin hayatını kurtarmış olurum.

Benim korkum, yetkililerimizin günün birinde cansızları da cezalandırabilecekleri!!!

Kaza yapmış bir vapura veya trene binmeyin lütfen. Yetkililerimiz vapuru veya treni cezalandırmak için, benzin veya mazot koymazsa veya frenlerini ve motorlarını bozarsa, bunların içindeki sizler güme gidersiniz. Terbiye edilsin diye yakıt konmamış bir vapurla açık denizde rüzgarlara ve dalgalara teslim olmak hoş bir duygu değil.

Not: Bir kişinin ölümüne yol açmış bir olayı böyle yorumlamak biraz abes kaçıyor, özür dilerim, ama dahiyane!!!! terbiye başka türlü nasıl değerlendirilir bilemiyorum