Mesajı Okuyun
Old 14-03-2007, 18:44   #115
suskun_juliette

Hastayım annem...Çok hastayım...Üstüme örtülen yün battaniyelerden nefret ediyorum artık...Şefkatinle örtsünler beni...Annem,yarın hastaneye gideceğim ve yine kan alacaklar benden..nefret ediyorum..koridorlarda gözyaşlarıyla ve boğazımda düğümlenen acıyla yapayalnız yürüyorum.sen bilmiyorsun ki anne..bilmeyeceksin de...ve şuan sen hastanedesin..benden gizlediğin hastalıklarınla..nefret ediyorum anne..her şeyden ve herkesten...damarıma akan ilaç tortularından..seni ameliyat masasına düşüren o iğrenç anestezi kokusundan ve her şeyden..sadece nefreti biliyorum anne...bunu istemezdin biliyorum...sen beni herkesi seven o duygulu kızın olarak biliyorsun..sen hep böyle hatırlayacaksın annem..ve şöyle diyeceksin:vefasız olmuşsun elif,sen benim arkadaşımdın her şeyimdin,beni eskisi sevmeni bekliyorum ve dün gece yine ağladım...anne ben her gece ağlıyorum...gülemiyorum anne..gamzelerimi söktüm artık..silik bir tebessümüm var..annem...sana bunları okutsam biliyorum yine ağlayacaksın..ve başkaları okuyor anne..benden uzak bana yabancı olanlar..onlar anlamazlar diye..ağlamazlar diye yazıyorum..sen bu sözlerin biriyle yıkılırsın biliyorum..anne,uzak illerde acılar ,kayıplar yaşanıyormuş,Allah kimseye dayanamayacağı acı vermezmiş..öyle diyorlar...Anne,Allahın kaybedecek kimsesi yok,acıları ve kayıpları sadece kullar yaşıyor...beni böyle avutmaya çalışıyorlar annem..bilirsin ki hiçbir teselli beni avutamaz.bunu sadece sen biliyorsun annecim...bak sana 3cü kez annecim dedim belki de...seni hep iyelik sıfatını attığım kelimeyle çağırdım anne..kırgınsın belki de..ben söyleyemem ki sevgimi...sen istedin diye buradayım biliyorsun..sen istedin diye uzağımdasın biliyorsun..sen istedin işte...ve kestin ipimizi..ayrıldık annem ayrıldık...senin yüzündendi biliyorsun.isyanımla için burkuluyor biliyorum..kıyamıyorum susuyorum..bugünlerde her şeyi boşvermiş gibi görünüyorum...saatlerce boş bir duvara bakıyor gözlerim..elimle yüzümü kapatıyorum sonra..böyle görülmeyi istemiyorum..bazen çok üşüyorum anne...sarılıyorum bir yün battaniyeye..sinir oluyorum..sevdiğin şarkıları söylüyorum sonra.hani ilk senden dinlediğim bir şarkı vardı..Elif Dedim...başkaları söylese de gözlerim doluyor şimdilerde..ben herkesten çok seni özlüyorum..geçmişim ve geleceğim sensin...yarın hastaneye gideceğim..korkuyorum anne..kanımda gezen sinsi bir hastalıktan korkuyorum..söyleyemiyorum annem..söyleyemiyorum..sorduğunda iyiyim diyorum..çok iyi bir yalancıyım biliyorum...