Mesajı Okuyun
Old 24-08-2007, 18:28   #1
Konuk

Varsayılan eşimden şiddet, hakaret, psikolojik baskı ve tüm insan haklarıma saldırı yaşıyorum

Merhaba sayın avukatlar;
Eşim ve ben birbirimizi severek 2 yıl önce evlendik. kendisinden 5 yaş büyüğüm. eşimin 2. evliliği, benim ilk evliliğim. Bildiğim kadarıyla ilk evliliği 2 ay sürmüş. Evlendikten 1 ay sonra yurtdışına gideceğimizi sandığım için, kayınvalidemin evindeki eşimin bekarlık odasına gelin gittim. İlk eşiylede aynı evde evliliğini sürdürmüş. Ama aradan 2 yıl geçmesine rağmen hala aynı evde yaşıyoruz. Maddi durumumuzda kötüye gimeye başladı. Ama asıl sorun, eşimin daha 1 aylık evliyken başlayan şiddet, hakaret, psikolojik baskı ve tüm insan haklarıma ambargo koyması. Kayınvalidemle de çok büyük sorunlarımız var. Fakat oğlundan O'da korktuğu için bizi istemediğini söyleyemedi. Annesine şiddet göstermiyor fakat kızdığı zaman evdeki herşeyi kırıyor. İkimizde iyi eğitimli ve donanımlı insanlar sayılırız, fakat eşime bu yaptıklarının normal olmadığını anlatamıyoruz. İçki içmiyor, yani yaptığı herşeyi aklı başıda yapıyor. Bunları yapmaya bir erkeğin hakkı olduğunu savunuyor. 1 yıl önce evi terk etmiştim ama gelip beni babamın evinden almıştı. Çünkü aileme bu sorumların hiç birini anlatmadım. Şimdi beni bulamayacağı bir yerdeyim. Evli kalmam mümkün değil artık. Canıma bile kastedebilir. Zaten zaman zaman bunuda dile getiriyordu. Maddi hiç birşey talep etmeden en kısa zamanda boşanmak istiyorum. Ücretsiz bir avukata ihtiyacım var. Maddi olarakta zor durumdayım çünkü. Yanıtınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler