Mesajı Okuyun
Old 17-04-2009, 09:38   #72
Atahun

Alıntı:
Yazan duyurucu1
Sevgili Neslihan,

Daha Önca Sevgili Cengiz Aladağ da bu konuya değinip rahatsızlığını dile getirmişti."Çiftleşme hayvanlar için kullanılan bir kelime oysa insanlar için bu kelimeyi kullanmak çok çirkin olur"anlamında yazmıştı.

Evet yerden göğe kadar haklı.Sen de haklısın .Çok çirkin bir kelime.Hatta ayıp.Hatta belki birazda argo.

Ama hadi onun yerine başka kelime koyalım."Cinsel ilişki" diyelim."Çocuk yapma eylemi" diyelim."Dereden leylek getirdi operasyonu" diyelim.Neticede ne değişir?

İnsanda(erkek ve kadın) diğer hayvanlar gibi ve hayvanca hislerle içgüdüsel olarak bağıra çağıra,oflaya puflaya,terleye terleye,gözü hiç birşey görmemecesine bir şey yapıyor.Bunun adını ne kadar kibarlaştırısanız kibarlaştırın yapılan işin niteliğini değiştirmek olası değil.

Ben cinsel tacize yada saldırıya uğramış çocukların CD yede alınan ifadelerinde bulunurken onları konuştururken herşeyi halk arasında bilinen adıyla tutanaklara yazıdırıyorum.Bu çok da yararlı oluyor.Hakimler karar verirken olayı tüm detayları ile görebiliyorlar.

Hem ne kadar olaya nezaket,kibarlık elbisesi giydirirsek giydirelim bu elbiseler içgüdülerimizin etkisine ve kabalığına dayanamaz paramparça olur.Neyse ben daha fazla konuşmayayım yoksa beni ahlaka mugayyir yazılar yazıyorum diye şutlarlar.

Selam ve sevgiyle kalın

Sayın Duyurucu1 ; Yukarıda altını çizdiğim ifadenizle, insanlar sanki cinsel ilişkiye girmiyor da birbirine işkence ediyormuş gibi bir izlenim edindim. Oysa bu duygu da en az "aşk" kadar yücedir. Tabi yaşayan ve yaşamasını bilenler için... Bu bağlamda, " cinsellik; niceliğin niteliğe dönüşümüdür" diye bir düşünceye sahibim. Tarafınızca da bilindiği üzere, insanların yaşadıkları ve gördükleri olaylar karşısında çıkardığı sesler içgüdüseldir. Seks yaparken o sesi çıkarır, komedi seyrederken bir şekilde kahkaha atar. Sonuç itibariyle her ikisi de yaşadıklarımıza ve gördüklerimize verdiğiimiz bir tepkinin sonucudur. Bu nedenle bizleri hayvan kategorisine koymanızı; şiddetin hertürlüsüne karşı olmakla birlikte şiddetle red ediyorum.

Yazdıklarınıza kısmen katılıyorum. Ancak; cinsellik konudaki düşünceleriniz için, l don't think the same with you.

Saygılarımla.