Mesajı Okuyun
Old 19-12-2014, 00:47   #5
Av.Nevra Öksüz

Sayın Büyükkaragöz,
Alıntı:
Yazan Av.Egemen BÜYÜKKARAGÖZ
Meme kanseri müvekkil hastaya doktorları tarafından perjeta isimli ilaç reçete edilmiş ancak ilaç Türkiye de ruhsatlı olmadığından yurt dışından müvekkilin kendi imkanlarıyla satın alınabilmiştir. İlaç için Müvekkil hastanın doktorları sağlık bakanlığından endikasyon dışı ilaç başvuru talebinde bulunmuş ancak Sağlık Bak. İlaç ve tıbbi cihaz kurumu bu talebi reddetmiştir.

Bunun üzerine tarafımızca Bu red işlemi yargıya taşınmış ve dava kazanılmıştır. Yani Endikasyon dışı ilaç başvuru talebimizin reddine ilişkin karar iptal edilmiş dolayısıyla Mahkeme kararıyla endikasyon dışı ilaç talebimiz kabul edilir hale gelmiştir.
Müvekkil bu ilaca toplamda 150.000 TL civarında bir para ödemiştir. Bu ödemelerin geri iadesi açısından da İlgili kurumlardan birimlerden ayrıca paranın iadesini de talep etme aksi takdirde de dava yoluna başvurulması tarafımızca planlanmaktadır. Kararla ilgili bilgi almak isteyen meslektaşlarım özel mesajla bana ulaşabilirler. Av. Egemen BÜYÜKKARAGÖZ
Aynı konuyu Ağustos 2014'te hukuki net'te de paylaşmışsınız:
http://www.hukuki.net/showthread.php...ilac-basvurusu

Üzerinden 4 ay geçtiğinden merak ettim hâlen bedel iadesini alamadınız mı?

P.S: Her iki sitede de tamamen "meslektaşlarınıza faydalı olma amacıyla" hareket etmenize rağmen kararı eklememişsiniz. Ben de eklemeyi bilmiyor olabilirsiniz diye düşündüm; foruma karar ekleme konusunda bilgi eksikliğiniz varsa yardımcı olabiliriz...